27.02.2016 - Program SFERTURI DE FINALA Cupa de Iarna 2016

 

SF.1           Amicii   - ASA Buzau  
   

SF2.           Arghir  -  Henri Coanda    
  

SF.3           Condor -  Victoria   
 

SF4.           Iftronix - Pogoanele    

27.02.2016 - Rezultate si clasamente etapa a 4-a si a 5-a din CUPA DE IARNA 2016

ETAPA  a IV -a


Grupa A:

AMICII  - COASTESTI      1                      10 - 0   (neprezentare)       

au marcat:

IFTRONIX - AMICII                                 2 - 7

au marcat:Toader, Tiloiu respectiv Pusca C(3), Bratu(2), Prorosciuc, Anghelache

GRUPA B:

ARGHIR - POGOANELE                            3 - 0

au marcat: Leu I(2), Mazalu L.

LUCEAFARUL  - VICTORIA                       3 - 2

au marcat: Feraru(2),Sava respectiv Tofan, Popescu S

GRUPA C:

MATESTI - BADICU                                 6 - 5

au marcat:Ionita(4), Spanu, Andrei R respectiv Ciobanu(4), Chitei

CONDOR - ASA BUZAU                            5 - 2

au marcat: Chirica (3),Stancu I, Ion G respectiv Craciun, Ion  M

ETAPA a V-a

 


Grupa A:


1.HENRI COANDA  - COSTESTI 1            10 - 0   (neprezentare)


2. AMICII - GOMOESTI                        14 - 1

    
au marcat:Mazalu V(4),Prorosciuc(4),Anghelache,Bratu(3),Nicolae T,Ivan S respectiv Gheorghi


Grupa B:


3.VICTORIA -ARGHIR                             3 - 3 , 8 - 7 dld


au marcat: Vasile N(2), Popescu S respectiv Leu(2), Fetic G


4. LUCEAFARUL - COSTESTI  2                  2 - 3


au marcat: Ramniceanu, Feraru, respectiv Serbanoiu, Moldoveanu, Neagu


Grupa C:


5. ASA BUZAU - BADICU                                5 - 4


au marcat:Craciun A(4), Manole A respectiv


6. SPARTANII - MATESTI                                6 - 4
au marcat: Ene,Tudose,Stuparu(2), Stanciu(2) respectiv Ionita(3), Tiboaca

 


Clasamente Cupa de Iarna (etapa a V-a)



GRUPA A:

 

 1.     Amicii               4    4    0    0  12p.    30 - 4
 2.     Iftronix             4    3    0    1    9p.    26 - 15
 3.     Henri Coanda     4    2    0    2    6p.    25 - 26
 4.     Gomoesti (*)     3    1    0    2    3p.    17 - 33
 5.     Costesti 1 (*)    4    0    0    4    0p.     6 - 16

 

GRUPA B:

 


 1.     Arghir                 4    3    1    0    10p.     18 - 11
 2.     Pogoanele           4    3    0    1     9p.      19 - 7
 3.     Victoria               4    1    1    2     5p.     13 - 16
 4.     Costesti 2           4    1    0    3     3p.       6 - 20
 5.     Luceafarul           4    1    0    3     3p.     10 - 16

 

GRUPA C:

 


 1.     Condor              4    4    0    0    12p.    29 - 14
 2.     ASA Buzau         4    3    0    1     9p.    23 - 13
 3.     Spartanii            4    1    1    2     4p.    14 - 20
 4.     Matesti              4    1    0    3     3p.    16 - 30
 5.     Badicu               4    0    1    3     2p.    17 - 22

 

CLASAMENT  Locul  II  in Grupa:

 


 1.     Pogoanele      4    3    0    1    9p.    19 - 7
 3.     Iftronix          4    3    0    1    9p.    26 - 15

 3.     ASA Buzau     4    3    0    1    9p.    23 - 13

 

 

CLASAMENT Locul  III  in Grupa:

 


 1.     Henri Coanda    4    2    0    2    6p.    25 - 26
 2.     Victoria            4    1    1    2    5p.    13 - 16


 

25.02.2016 - Romania in Grupa D la miniEURO 2016 din Ungaria

Banner Hungaryemfeuro20161 2

 

Pe data de 24.02.2016 avut loc tragerea la sorti a grupelor Campionatului European de minifotbal din 2016, EMF Euro. Echipa nationala a Romaniei, care are in palmares sase titluri europene, a facut parte din prima urna valorica si a fost extrasa in Grupa D, unde va intalni Spania, Franta si Lituania.

 

Iata componenta grupelor:

 

Grupa A: Ungaria, Slovenia, Turcia, Serbia

Grupa B: Germania, Republica Moldova, Israel, Elvetia

Grupa C: Rusia, Polonia, Italia, Estonia

Grupa D: ROMANIA, Spania, Franta, Lituania

Grupa E: Cehia, Bulgaria, Portugalia, Tara Galilor

Grupa F: Croatia, Anglia, Grecia, Cipru

Grupa G: Muntenegru, Kazakhstan, Austria, Letonia

Grupa H: Slovacia, Bosnia, Scotia, Ucraina

 

EMF Euro 2016 va fi gazduit de Ungaria, la Szekesfehervar, si se va desfasura in perioada 21-28 august.

SPAIN

SPANIA

 

 

LITHUANIA

LITUANIA

 

20.02.2106 - Clasamente Cupa de Iarna (etapa a III-a)

GRUPA A:

 

 1.  Amicii  2  2  0 0 6p. 13 - 3
 2.  Iftronix  3 2  0 1 6p. 16 - 15
 3.  Costesti 1 (*)  2 1  0 1 3p. 18 - 9
 4.  Henri Coanda 3 1 0  2 3p. 22 - 26
 5.  Gomoesti (*)
 2 0 0 2 0p. 15 - 31

 

GRUPA B:

 

 1.  Pogoanele  3 3 0 0 9p.  19 - 4
 2.  Arghir  3  2 1 0 7p.  15 - 11
 3.  Victoria  3  1 1 1 5p.  11 - 13
 4.  Luceafarul  2  0 0 2 0p.  5 - 11
 5.  Costesti 2  3  0 0 3 0p.  3 - 18

 

GRUPA C:

 

 1.  ASA Buzau  3 3 0 0 9p. 21 - 8
 2.  Condor  3 3 0 0 9p. 24 - 12
 3.  Badicu  3 0 1 2 2p. 12 - 16
 4.  Spartanii  3 0 1 2 1p. 8 - 16
 5.  Matesti  2 0 0 2 0p. 6 - 19

20.02.2016 - Rezultate si marcatori etapa a III-a Cupa de Iarna

ETAPA  a III -a

 

Grupa A:

 

HENRI COANDA - GOMOESTI                         19 - 13

au marcat:

IFTRONIX - AMICII                                            2 - 7

au marcat:Toader, Tiloiu respectiv Pusca C(3), Bratu(2), Prorosciuc, Anghelache

 

GRUPA B:

 

ARGHIR - COSTESTI 2                                       6 - 2

au marcat: Mazalu (2), Luca (2), Fetic, Badicu respectiv  Serbanoiu,Grama

POGOANELE - VICTORIA                                 10 - 0

au marcat: Popescu M(2),Spataru, Sofronea (3), Banica(2), Anton C(2)

 

GRUPA C:

 

ASA - SPARTANII                                               7 - 2

au marcat:Craciun(4), Manea(20,Ungureanu respectiv Stanciu I(2)

CONDOR - BADICU                                            8 - 5

au marcat: Chirica (3),Stancu (2), Manzala, Zamfir, Cernat respectiv  Cazacu (3), Ciobanu (2)

20.02.2016 - EMF Euro 2016: Tragerea la sorti va avea loc pe 24 februarie

Multipla campioana europeana la minifotbal, Romania, se pregateste deja pentru cea de-a sasea editie a EMF Euro, care va avea loc in Ungaria. Orasul Székesfehérvár va gazdui competitia continentala in perioada 22-28 august, cand "tricolorii" vor incerca sa ridice, din nou, marele trofeu deasupra capului.

Tragerea la sorti a grupelor EMF Euro va avea loc pe 24 februarie, incepand cu 15:00 (ora Romaniei). Iubitorii minifotbalului vor putea urmari in direct evenimentul accesand urmatorul link: http://www.ustream.tv/channel/feh%C3%A9rv%C3%A1r-telev%C3%ADzi%C3%B3---online-sport-k%C3%B6zvet%C3%ADt%C3%A9s.

Echipa nationala a Romaniei va face parte din prima urna a capilor de serie, in prezent ocupand locul intai in clasamentul continental, ca urmare a performantelor deosebite obtinute din 2010 pana in prezent.

 

                                                          sursa: campionateminifotbal.ro

14.02.2016 - Rezultate si marcatori etapa a II-a Cupa de Iarna



ETAPA a II-a


Grupa A:


1.IFTRONIX - HENRI COANDA          7 - 2
au marcat:Toader(4), Dragan, Ghilic(2) respectiv Cristea A,Craiut


2.GOMOESTI - COSTESTI 1               2 - 12
au marcat:


Grupa B:


3.POGOANELE – COSTESTI  2            4 - 1
au marcat:Minea(2),Popescu M,Sofronea C respective Voicu R


4.ARGHIR – LUCEAFARUL                 6 - 2
au marcat:Leu I,Fetic,Mazalu,Mosescu,Luca(2) respective Chirila,Ramniceanu


Grupa C:


5.CONDOR - SPARTANII                            6 - 3    
au marcat:     respectiv Dragomir G(2), Sava A


6. ASA BUZAU - MATESTI                           9 - 2
au marcat:Craciun (3),Udrea(2),Pana F,Zoican,Manole,Argaseala             respectiv Gheorghe A,Toader D


09.02.2016 - Rezultate si marcatori etapa 1 Cupa de Iarna 2016

 

ETAPA I-a

 

Grupa A:

 

1.AMICII - HENRI COANDA          6 - 1

au marcat:Bratu, Anghelache, Datcu(2), Prorosciuc A(2) respectiv Suditu M

2.IFTRONIX - COSTESTI 1            7 - 6

au marcat:Tiloiu(4),Dragan(2) si Stoica respectiv Campeanu A(2), Margarit C, Cosma R(3)

 

Grupa B:

 

3.POGOANELE - LUCEAFARUL       5 - 3

au marcat:Spataru I(2), Banica I(2), Sofronea C respectiv Ghinea M(2), Grajdan A

4.VICTORIA - COSTESTI 2            8 - 0

au marcat:Scarlat M(3), Vasile N, Panaitescu A(2), Tofan D(2)

 

Grupa C:

 

5.BADICU - SPARTANII        3 - 3, 2 - 1 dld

au marcat:Negoita A, Coman C, Coman G respectiv Tudose V, Sava A, Ene G

6. CONDOR - MATESTI                 10 - 4

au marcat: Cernat L(3), Stancu M(2), Alexandru M, Ion Gabi(4), respectiv Bivolaru C, Toader D, Gheorghe A, Tiboaca L

 

ETAPA a V-a

 

Grupa B:

 

1.VICTORIA -ARGHIR          3 - 3 , 8 - 7 dld

au marcat: Vasile N(2), Popescu S respectiv Leu(2), Fetic G

 

Grupa C:

 

2.ASA BUZAU - BADICU                5 - 4

au marcat:Craciun A(4), Manole A respectiv

04.02.2016 - Minifotbalul este oficial cea mai nouă disciplină sportivă din România

                    Conducerea Federației de Minifotbal din România a primit, joi, de la Ministerul Tineretului și Sportului (MTS), Ordinul prin care se atestă recunoașterea minifotbalului ca disciplină oficială practicată în țara noastră.

                   România, a cărei naţională de minifotbal a câştigat toate ediţiile de Campionat European disputate până acum, este prima țară europeană care oficializează acest sport.

 În acest moment, în ţara noastră, sunt peste 23.000 de jucători legitimați care participă în mod regulat în campionatele și competițiile organizate și desfășurate sub egida Federației Române de Minifotbal.În momentul de față, sunt organizate 45 de campionate în 32 de județe și Municipiul București. 

                   Ioan Onicaș, președintele Federației de Minifotbal din România, a declarat, într-o conferință de presă: "Ne bucurăm foarte mult de această recunoaștere a unui sport care a plecat din stradă ori în curtea școlii. Erau necesare doar o minge și două porți. În 2007 s-a constituit primul campionat național, iar în 2011 s-a constituit federația noastră. Un rol important l-a avut Răzvan Burleanu care este acum președintele Federației Europene de Minifotbal".

                  Au mai rostit alocuțiuni Ioan Augustin, subsecretar de stat la MTS, deputatul Sorin Iacoban, Paul Costaș, prim-vicepreședinte al Federației, Gavrilă Vasilescu, secretar general al Federației, Marius Bălășoiu, consilier al ministrului Tineretului și Sportului.

12654171 1201596049873688 6866292154128867847 n

 

20160204 112059

 

Perla minifotbalului este echipa națională

                Echipa națională de minifotbal a României a câștigat, până în prezent, șase titluri de campioană continentală, din tot atâtea participări la turneul final al Campionatului European. Victoriile „tricolore” au început să vină din 2010, când au triumfat în Slovacia, la Bratislava, apoi au urmat succesele din 2011 (Tulcea, România), 2012 (Chișinău, Republica Moldova), 2013 (Rethymno, Grecia), 2014 (Herceg-Novi, Muntenegru) și 2015 (Vrsar, Croația). Următoarea ediție a EMF Euro este programată să se desfășoare în Ungaria, în vara anului 2016. O altă performanță notabilă a echipei naționale de minifotbal a României este locul 3 ocupat la prima ediție a Campionatului Mondial, care s-a desfășurat în 2015 și a fost găzduită de Statele Unite ale Americii.

În acest moment, Federația Europeană de Minifotbal, al cărei președinte este Răzvan Burleanu, este compusă din 31 de federații naționale, printre care și FMR, care este unul dintre membrii fondatori ai forului continental.

20160204 120530

 

20160204 103646

 

20160204 120247

 

 

 

 

01.02.2016 - Program Cupa de Iarna si Regulament, editia a XI-a, 2016

 

 

ETAPA 1: 06.02.2016

 

ORA

MECI

GR

SCOR

11.00

AMICII - HENRI COANDA

A

12.00

POGOANELE - LUCEAFARUL

B

13.00

CONDOR - MATESTI

C

14.00

VICTORIA - COSTESTI 2

B

15.00

IFTRONIX - COSTESTI 1

A

16.00

BADICU - SPARTANII

C

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 ETAPA 2: 13.02.2016

 

ORA

MECI

GR

SCOR

11.00

SPARTANII - CONDOR

C

12.00

LUCEAFARUL - ARGHIR

B

13.00

MATESTI - ASA BUZAU

C

14.00

COSTESTI 2 - POGOANELE

B

15.00

COSTESTI 1 - GOMOESTI

A

16.00

HENRI COANDA - IFTRONIX

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA 3: 20.02.2016

 

ORA

MECI

GR

SCOR

11.00

ARGHIR - COSTESTI 2

B

12.00

CONDOR - BADICU

C

13.00

ASA - SPARTANII

C

14.00

POGOANELE - VICTORIA

B

15.00

GOMOESTI - HENRI COANDA

A

16.00

IFTRONIX - AMICII

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA 4: 27.02.2016  

 

ORA

MECI

GR

SCOR

11.00

LUCEAFARUL - VICTORIA

B

12.00

CONDOR - ASA BUZAU

C

13.00

ARGHIR - POGOANELE

B

14.00

MATESTI - BADICU

C

15.00

COSTESTI 1 - AMICII

A

16.00

GOMOESTI - IFTRONIX

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ETAPA 5: 28.02.2016

 

ORA

MECI

GR

SCOR

11.00

BADICU - ASA BUZAU

C

12.00

SPARTANII - MATESTI

C

13.00

VICTORIA - ARGHIR

B

14.00

LUCEAFARUL - COSTESTI 2

B

15.00

HENRI COANDA - COSTESTI 1

A

16.00

AMICII - GOMOESTI

A

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

REGULAMENT:

- varsta minima 18 ani (nascuti in anul 1998 si mai mari) ;                                                                                       -  Jocurile se vor desfasura intre 2 echipe compuse din cel mult 6 jucatori, dintre care unul este portar;
-  Un joc nu poate incepe sau continua daca una dintre echipe are mai putin de 4 jucatori pe teren;
-  Lotul unei echipei poate cuprinde maxim 12 jucatori care pot fi trecuti pe raportul de joc, inainte de inceperea unei partide; acest lot poate fi completat pe toata durata competitiei pana la nr maxim de 12 ; dupa faza grupelor,orice jucator din lot poate fi inlocuit doar cu un jucator care are statutul de nou legitimat sau cu transfer, daca nu a jucat la nici o echipa pana in acel moment;acesta va fi lotul final pana la terminarea competitiei;                                                                                                                                                                             - Un jucator poate juca doar la o singura echipa pe toata durata competitiei; se considera activ daca a semnat pentru viza medicala si a aparut pe raportul de joc;
- Nu au drept de joc jucatorii de fotbal legitimati la echipe din Liga 1 si Liga a 2-a precum si cei din ligile similare din afara României; fiecare echipa poate avea in componenta doi  jucatori de futsal sau Liga 3;                                                                                                                                   - Nu au drept de joc jucatori care in activitatea lor fotbalistica au fost sanctionati cu excludere din viata sportiva sau suspendati mai mult de 1 an din activitate pentru acte de huliganism, violente fizice si alte fapte de aceeasi natura.
- Jucatorii care sunt legitimati la echipe ce evolueaza in cadrul DIVIZIEI DE BUZAU pot evolua la alte echipe doar cu acordul echipei de care apartine (cu transfer);                                                                                                  
- Pot fi legitimati jucatori de alta cetatenie decat cea romana, numai cu avizul FMR si numai in baza unei cereri de legitimare.                                                                                                                                                                                                - jucatorii care evolueaza pentru prima data in cadrul Diviziei de Buzau sunt obligati sa prezinte copie dupa cartea de identitate inaintea primului joc oficial;                                                                                                                                                                                                      - Pot participa la joc doar jucatorii care fac dovada vizei medicale valabile (pe carnetele de legitimare, adeverinta medicala provizorie sau alt act care sa ateste efectuarea controlului medical).                                                            - Echipele  care apreciaza ca echipa adversa a incalcat prevederile regulamentare, indiferent de natura lor,  au dreptul sa-si sustina cauza numai in baza unei contestatii inscrise in raportul de arbitraj. Delegatul echipei care contesta dreptul de jocal unui jucator este obligat sa depuna acte doveditoare in sustinerea contestatiei pana la intrunirea comisiei.
-Taxele de contestatie se platesc catre organizatori la intocmirea contestatiei si, indiferent de modul de solutionare, aceasta nu se restituie.
- in caz de neprezentare se pierde jocul prin forfait cu 10 – 0.
-folosirea unui jucator fara drept de joc la echipa respectiva se sanctioneaza cu pierderea jocului cu 6 – 0;
- in faza grupelor, in caz de egalitate, se vor executa cate 3  lovituri de departajare de la 7m;echipa castigatoare va primi 2 puncte, invinsa 1 punct;vor putea executa lovituri de depatajare orice jucator aflat pe teren;
- in faza meciurilor eliminatorii se vor executa 5 lovituri de departajare;
-taxa de participare de meci este de 70 lei de echipa;
-componenta Comisiei de Disciplina : Popescu Iulian,Cristea Adrian si Zamfir Aurel
-Comisia de Organizare valideaza rezultatele,loturile de jucatori si acorda dreptul de joc;

  

SUSTINEM

viitorul

Parteneri

  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena