08.06.2014 - SUPERCUPA Diviziei de Buzau

Program :

SEMIFINALE:

1.Cons.Judetean (loc 2 campionat) - Aktiv (castigatoarea Cupei de Iarna)  -

joi ,ora 18.00 teren CFR Arena

2.Fortuna (campioana Liga 1) - Agi Construct (loc 4 campionat)

- sambata, ora 21.00 teren Vidati

 

Vom reveni cu mai multe amanunte de la acest eveniment.

08.06.2014 - Festivitate de premiere Liga 1

Clasament final Liga 1

1.     Fortuna Friends                  24     21    2    1    181-69         65p.
2.    Cons.Judetean                      24     20     0     4     167-54      60p.
3.    Aktiv Buzau                         24     19     2     3     162-67      59p.
4.    AGI Construct                      24     15     3     6     123-85      48p.
5.    OTP Bank                             24     14     3     7     144-86      45p.
6.    Amicii Buzau                       24     14     1     9     136-84      43p.
7.    Inter Buzau                           24     11    0     13      90-92      33p.
8.    Old Boys Crang                   24     9     2     13     89-131      29p.
9.    Condor DJST                        24     8     1     15     90-187       25p.
10.    Bavost                                 24     7     2     15     89-150       23p.
11.    Filati                                    24    6     1     17     77-131        19p.
12.    V.Jandarmi                         24     2     0     22     30-113         6p.
13.    Prober                                 24     1     1     22     64-174         4p.

* cel mai bun jucator : Pusca Madalin (Fortuna)

* cel mai bun portar : Sava George (Aktiv)

* golgeter : Sofronea Cristian (Otp Bank) - 51 goluri

* trofeul Fair - Play - Filati

* trofeul pt cel mai "experimentat" jucator -Turturica Ion (Agi Construct)

* diploma de excelenta : Nicolae Florian si Fliter Cristian

* diploma pt sprijinirea si promovarea competitiei : ziarul Arena Buzoiana

 

Vom reveni cu imagini si alte informatii de la acest eveniment in zilele urmatoare.

06.06.2014 -Cupa Romaniei incepe la BUZAU

Tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor si programului Cupei Romaniei se vor efectua in data de 15 iunie, la Buzau, cu ocazia disputarii jocurilor de baraj. Tragerea la sorti pentru stabilirea grupelor si programului Campionatului National se vor efectua in data de 26 iunie, la Sibiu, la sedinta cu delegatii echipelor participante la Cupa Romaniei. La ambele trageri la sorti sunt invitati sa participe toti cei interesati sau care doresc sa asiste la efectuarea extragerilor.

06.04.2014 - Proces verbal Comisia de Disciplina

                                                          PROCES VERBAL nr. 51,


        Incheiat astazi,05.06.2014,cu ocazia sedintei Comisiei de Disciplina a DIVIZIEI DE BUZAU editia 2013-2014.In urma acestei sedinte s-au stabilit urmatoarele:    
 1) omologarea rezultatelor etapei a 24-a din Liga 1 si etapei a 21-a din Liga 2;
 2) jucatorul Stan Romeo(Fortuna) a fost eliminat pt cumul de cartonase galbene;suspendat o etapa si amendat cu suma de 10 lei;
3 jucatorul Stan Romeo(Fortuna) a primit un ultim avertisment;la urmatoare abatere va fi exclus din toate competitiile organizate de AJMf Buzau;
4) omologarea clasamentului din Liga 1 si Liga 2;
5) s-a stabilit programul Supercupei Diviziei de Buzau;participa Fortuna,Aktiv,Cons.Judetean si ocupanta locului 4 din Liga 1;semifinalele se vor disputa miercuri,11.06.2014,iar finalele duminica 15 iunie;
6)ultima etapa a Ligii 1 se va disputa duminica 8 iunie 2014, incepand cu ora 11,00;
7)festivitatea de premiere va avea loc duminica 8 iunie 2014 ora 17,15 la club Vidati;

02.06.2014 - Rezultate si Clasament Liga 1 (et.24) si Liga 2 (et.21),Golgheter Liga 1

Clasament LIGA 1

1. Fortuna Friends
22  19 2 1 159-58 
59p.
2. Cons.Judetean 22  18  0  4  152-50 54p.
3. Aktiv Buzau
22  17  2  3  146-59 53p.
4. OTP Bank
22  14  3  5  130-64 45p.
5. AGI Construct 22  14  3  5  115-75 45p.
6. Amicii Buzau
22  12  1  9  122-79 37p.
7. Inter Buzau 22  10 0  12   74-79 
30p.
8. Condor DJST
22  8  1  13  80-168 25p.
9. Old Boys Crang 22  7  2  13  72-121  23p.
10. Bavost 23  7  2  14  86-143  23p.
11. Filati
22 6  1  15  69-114  19p.
12. V.Jandarmi
23  2  0  21  29-103   6p.
13. Prober 22  1  1  20  57-159

  4p.

15    CONS.JUD - CONDOR        10 - 1
16    AKTIV - FILATI           7 - 3
17    JANDARMI–OTP BANK        0 - 9
18    PROBER - INTER           1 - 7
19    BAVOST - AMICII          3 - 2
20    AGI CONSTR-FORTUNA       3 - 3
    OLD BOYS     a stat

Etapa spectaculoasa cu multe goluri si cu rezultate surprinzatoare.Desi pornea ca favorita,cu mari sanse la locul 4,echipa Amicii Buzau a pierdut surprinzator in fata celor de la Bavost.Agi Construct a furnizat surpriza etapei,terminand la egaliate cu ,probabil, viitoarea campioana a Diviziei de Buzau.Partida a fost de un ridicat nivel tehnico-tactic,cu putine faze de poarta,dar cu totusi 6 goluri.Agi Construct,ar fi putut obtine victoria in ultima faza a meciului,dar Poterasu-cel mai bun de pe teren-a ratat o lovitura de penalitate de la 9m.Totusi,la final,putem spune ca rezultatul a fost echitabil.Urmeaza ultimele doua etape, sambata si duminica,cu alte partide interesante.Aktiv si Cons.Jud continua lupta pt locul 2,in timp ce Agi Constucr si OTP Bank se lupta pt locul 4, loc ce asigura prezenta la Supercupa Diviziei de Buzau.

Clasament LIGA 2

 

01. PANDURII P.CALNAU          19 16  1   2   128-48      49p.

02. GALACTIC BROSTENI       17 16  0   1   121-51      48p.

03. AUTOTRANZIT                    19  13   2   4   90-67       41p.

04. LIONS BUZAU                      21  11   2   8   101-77      35p.

05. FERANTA si PRIETENI       19  11   2   6   97-78       35p.

06. SPORTING BUZAU              21  9    0   12  86-96       27p.

07. ATOMIC BUZAU                   18  8   2   8     61-78       26p.

08. FC SURZILOR BUZAU        17  8   1   8     86-98        25p.

09. UNIUNEA 23 BUZAU           21  7   1   13    63-87       22p.

10. EPG BUZAU                         20  7   0  13    65-71        21p.

11. SMEENI                                21  6   2  13     86-106      20p.

12. AJAX GOMOIESTI              19  5   0   14   64-136       15p.

13. MICRO 14                             24  2   1  21     43-99         7p.

 

16    SURZILOR-PANDURII      1 - 9
17    LIONS-GALACTIC         3 - 6
18    UNIUNEA 23-SPORTING    Ambele echipe au pierdut cu 3-0
18    FERANTA-AUTOTRANZIT    3 - 5
19    SMEENI-GOMOIESTI       3 - 4
20    ATOMIC - EPG           3 - 2

25.05.2014 - Rezultate si Clasament Liga 1(et.23) si Liga 2(et.20)

LIGA 1, Etapa a XXIII-a, 24.05.2014

 


15    FILATI - INTER                               3 - 7


16    CONDOR -FORTUNA                 3 - 12


17    OLD BOYS - AMICII                      6 - 5


18    AKTIV - BAVOST                         11 - 4


19    CONS.JUD - PROBER                 9 - 3


20    JANDARMI –AGI CONST            2 - 11


    OTP BANK    a stat

 

Golgheteri Liga 1:

1.Sofronea Cristian (OTP BANK)  - 42 goluri

2.Capota Alexandru (Aktiv) - 36 goluri

3.Roman Ionut (Cons.Judetean) - 32 goluri

 

Clasament LIGA 1 - DIVIZIA DE BUZAU

 

 

LIGA 1, Etapa a XX-a, 25.05.2014

 

18    FERANTA - EPG                                 5 - 4   (etapa 17)


16    PANDURII - FC SURZILOR              9 - 1   (etapa 21)

18    SMEENI - ATOMIC                             0 - 0

19    AUTOTRANZIT - GOMOIESTI          6 - 3

19    GALACTIC - FERANTA                      9 - 5

18    GALACTIC - LIONS                            6 - 3   (etapa 21)

19    GALACTIC - LIONS                            8 - 2   (etapa 11)

 

 

Clasament LIGA 2 - DIVIZIA DE BUZAU

 

 

01. PANDURII P.CALNAU          19 16  1   2   128-48      49p.

02. GALACTIC BROSTENI       17 16  0   1   121-51      48p.

03. AUTOTRANZIT                    18  12   2   4   85-64       38p.

04. LIONS BUZAU                      21  11   2   8   101-77      35p.

05. FERANTA si PRIETENI       18  11   2   5   94-73       35p.

06. SPORTING BUZAU              21  9    0   12  86-96       27p.

07. FC SURZILOR BUZAU         17  8   1   8     86-98       25p.

08. ATOMIC BUZAU                  17  7   2   8     58-76        23p.

09. UNIUNEA 23 BUZAU           21  7   1   13    63-87       22p.

10. EPG BUZAU                         19  7   0  12    63-68        21p.

11. SMEENI                                20  6   2  12     83-102      20p.

12. AJAX GOMOIESTI              18  4   0   14   60-133       12p.

13. MICRO 14                             24  2   1  21     43-99         7p.

 

15.05.2014 - Decizii Comisia de Disciplina

COMISIA DE DISCIPLINA - PROCESE VERBALE


In fiecare saptamana (in ziua de marti) incepand cu orele 18,30 are loc la Club Calcetto (VIDATI) sedinta COMISIEI DE DISCIPLINA. Aceasta este alcatuita din 3 persoane care au fost numite de catre participanti, in speta BADICU SORIN(FILATI),POPESCU IULIAN (OTP BANK) si IONESCU BOGDAN(LIGA 2). Membrii acestei comisii au obligatia de a analiza si evalua orice contestatie depusa de catre orice echipa, sa analizeze abaterile comise conform regulamentului si de asemeni sa analizeze si sa sanctioneze orice jucator sau echipa care nu se conformeaza regulamentului competitional.

 

  PROCES VERBAL nr.49,  

     

   Incheiat astazi,05.05.2014,cu ocazia sedintei Comisiei de Disciplina a DIVIZIEI DE BUZAU editia 2013-2014.In urma acestei sedinte s-au stabilit urmatoarele:    
  1) omologarea rezultatelor etapei a 20-a din Liga 1 si etapei a 17-a din Liga 2;
  2)jucatorul Stan Romeo (Fortuna) a fost eliminat pt cumul de cartonase galbene;suspendat o etapa si amendat cu suma de 10 lei;
3) Echipa MICRO 14 a fost exclusa din competitie, prin urmare toate meciurile din retur vor fi omologate cu scorul de 3 - 0 pentru adversari;(Liga 2)
4)echipa PAVAJE GHERASENI a fost inlocuita din retur cu EPG;(Liga 2)
5) omologarea clasamentului din Liga 2;


PROCES VERBAL nr.50, 

    

        Incheiat astazi,05.05.2014,cu ocazia sedintei Comisiei de Disciplina a DIVIZIEI DE BUZAU editia 2013-2014.In urma acestei sedinte s-au stabilit urmatoarele:    
 1) omologarea rezultatelor etapei a 21-a din Liga 1 si etapei a 18-a din Liga 2;
 2) jucatorul Roman Ionut a fost eliminat pt brutalitate;suspendat doua etape si amendat cu suma de 150 lei;
3 )echipele Galactic si Gomoiesti nu s-au prezentat la meciul programat in etapa a 18-a,prin urmare ambele echipe au pierdut cu scorul de 3 - 0 la masa verde;(Liga 2)
4) omologarea clasamentului din Liga 1 si Liga 2;
5) echipa Uniunea 23 s-a retras din campionat, prin urmare restul partidelor vor fi omologate cu scorul de 3-0 pentru adversari;

15.05.2014 - IMPORTANT! Decizii FRMf

DECIZIA NR. 32

din 7 mai 2014

 

Înaintea disputării tuturor competiţiilor naţionale, fiecare organizator de competiţii va transmite către federaţie, un tabel nominal cu jucătorii participanţi (tip FMR), cu un aviz care sa certifice datele înscrise si a faptului că participanţii au viza medicală corespunzătoare. Anterior, organizatorii au obligaţia de a informa FMR, în scris, daca sunt echipe în cadrul cărora evoluează jucători străini, în vederea stabilirii statutului si a dreptului de joc al respectivilor jucători, în cadrul competiţiilor naţionale.

 

DECIZIA NR. 33

din 7 mai 2014

 

Jocurile de baraj pentru calificarea la Campionatul Naţional de Minifotbal se vor disputa dupa sistemul fiecare cu fiecare. În caz de egalitate, dupa expirarea timpului regulamentar de joc, se vor executa lovituri de departajare. Taxa de participare este de 400 lei şi se va achita organizatorului local pana la inceperea competiţiei. Pentru detalii, delegaţii echipelor participante vor lua legătura cu responsabilii zonali.

 

Roman - 14 iunie (responsabil zonă - Paul Costaş, tel. 0722.216.984; observator FMR - Victor Chiriazic)

 

Grupa A: Brașov, Piatra-Neamț, Vaslui.

Grupa B: Suceava , Focșani, Pașcani.

 

Zalău - 14 iunie (responsabil zonă - Ioan Onicaş, tel. 0744.852.458; observator FMR - Takacs Attila)

 

Grupa A: Baia Mare, Carei, Florești.

Grupa B: Satu Mare, Turda, Oradea.

Grupa C: Cluj-Napoca, Dej , Bistrița.

 

Buzău - 15 iunie (responsabil zonă - Gavrilă Vasilescu, tel. 0744.548.902; observator FMR - Paul Costaş)

 

Grupa A: Galați, Tulcea, Sf. Gheorghe.

Grupa B: București, Otopeni, Constanța.

 

Deva - 21 iunie (responsabil zonă - Lajos Tiberiu, tel, 0744.602.623; observator FMR - Takacs Attila)

 

Grupa A: Mediaș, Reșița, Vâlcea (Liga Judeteana).   

Grupa B: Alba-Iulia, Arad (Arena Ionuț Popa), Târgoviște.

Grupa C: Hunedoara, Tg. Jiu, Vâlcea (Liga Judeteana).

Grupa D: Sibiu (Fair-Play), Arad (Liga Desavoia), Sibiu (Luceafarul).

 

Cele 11 câştigatoare ale grupelor zonale vor participa la Campionatul Naţional care se va deşfăşura la Roman (2 - 6 iulie, 2014) alaturi de alte 9 echipe, calificate direct: Juventus Sibiu, campioana en-titre, campioanele din Iași, Zalău, Timișoara, Buzău, Deva, Bacău, Ploiești (campionatele cu cel mai bun punctaj în Clasamentul naţional) si Roman (organizatoare). Câştigătoarea competiţiei din acest an va beneficia şi de un voucher pe baza căruia, cheltuielile de cazare de la Campionatul Naţional din 2015 vor fi suportate de FMR.

 

 

12.05.2014 - Golgheteri Liga 1 dupa etapa 21

 

1.Sofronea Cristian (OTP Bank)     -  42 goluri

2.Capota Alexandru (Aktiv)              -  36 goluri

3.Mihalcescu Florin (Fortuna)          -  29 goluri

4.Roman Ionut (Cons.Judetean)    -  29 goluri

 

12.05.2014 - Rezultate Liga 1(et.21) si Liga 2(et.18)

 Nr crt Etapa a 21-a,Liga 1
    REZULTAT
1.  
FILATI-OTP BANK
   

4 - 4

2. JANDARMERIA-BAVOST
   

3 - 6

3. AKTIV-INTER    

 6 - 1

4. CONS.JUDETEAN-AMICII
   

 2 - 5

5. OLD BOYS CR-FORTUNA    

2 - 6

6. AGI CONSTRUCT-PROBER
    8 - 1

7.

 

CONDOR DJTS - FILATI     5 - 4
Nr.Crt   Etapa a 18a,Liga 2 ,Retur 
    REZULTAT
1. LIONS-EPG     4 - 2
2. ATOMIC-FC SURZILOR     4 - 5
3. GALACTIC-GOMOIESTI     ambele echipe au pierdut cu 3 - 0 (neprezentare)
4. SPORTING-AUTOTRANZIT     0 - 3
5. PANDURII-FERANTA     4 - 2
6. SMEENI-UNIUNEA 23     13 - 1

SUSTINEM

viitorul

Parteneri

  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena
  • arena